خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - نهج البلاغه با ترجمه استاد دشتي

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
نهج البلاغه با ترجمه استاد دشتي
قیمت : 40000
نسخه : 1
سایز : MB 5.9
نَهجُ البَلاغه، برگزيده‌اي از گفته‌ها و نوشته‌هاي اميرالمومنين(ع) که سيد رضي در اواخر قرن چهارم قمري آنها را گردآورده است. معيار او در انتخاب، بلاغت ادبي بوده است. سيد رضي که شاعري بزرگ، اديبي سرشناس و فقيه و مفسر شيعه بوده و آثار برجسته‌اي دارد، اين اثر را مايه مباهات خود خوانده است. بلاغت سخنان امام علي(ع) در ميان اديبان طراز اول عرب نفوذ بسياري کرده است.
نهج البلاغه در سه قسمت دسته‌بندي شده است: خطبه‌ها، نامه‌ها، کلمات قصار. امام در بسياري از خطبه‌‌ها، مردم را به انجام اوامر الهي و ترک محرمات فرامي‌خواند و در بخشي از نامه‌ها که خطاب به فرمانداران است، آنها را به رعايت حق مردمان سفارش مي‌کند. کلمات قصار نهج البلاغه، مجموعه‌اي از سخنان حکيمانه و پندآموز است که در اوج بلاغت ادبي بيان شده است.
ترجمه نهج البلاغه استاد دشتي مورد استقبال عمومي بوده است. از مهم ترين دلايل اين استقبال مي توان به قابل فهم عموم مردم بودن ترجمه، نامگذاري خطبه ها، حکمت ها و نامه ها و ثبت شأن صدور خطبه ها و نامه ها و حکمت ها اشاره کرد.
در اين ترجمه ابتدا عنوان و ترجمه فارسي سپس متن عربي ، در انتهاي آن آمده است.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,333,072,737